بهترین متخصص ارتودنسی تهران

بهترین متخصص ارتودنسی تهران

بهترین متخصص ارتودنسی تهران و دارای بورد تخصصی و عضو هییت علمی دانشکده ی دندانپزشکی می باشد روش های” انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی” در این متن شرح داده اند:

از نظر لغوی ارتودنسی شامل دو کلمه ارتو و دنسی است. ارتو یعنی صاف کردن، دنسی یعنی دندان.متخصص ارتودنسی و ارتوپدی فک در دو حیطه ی کلی درمان می کند:ناهنجاری های فک،نامرتبی دندان ها

 

The best orthodontist in Tehran

 

 

درمان ارتودنسی غرب تهران معمولاً از چند ماه تا چند سال طول می‌ کشد تا به اتمام برسد اما نتایج زیبایی و عملکردی آن تا آخر عمر باقی خواهد ماند.

یک از فاکتورهای مهم در دستیابی به نتایج ایده آل  مورد نظر و مادام ‌العمر بودن آن، انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی است. مسلماً کسی دوست ندارد زحماتش به هدر رفته و پس از مدت‌ها صرف وقت و هزینه،نتیجه ای بدست آورد که دلسرد و ناامید شود.

یکی از مواردی که باعث افزایش هزینه درمان ارتودنسی می شود، درمان های جانبی است. مثلا اگر شما پوسیدگی دندان داشته باشید نمی توانید درمان ارتودنسی انجام بدهید مگر این که دندان خود را پر کنید.

عفونت لثه هم یکی از مشکلاتی است که حتما باید درمان شود چرا که درمان ارتودنسی در صورتی موفق عمل می کند که لثه، استخوان فک و دندان ها سالم باشند. اما هزینه این درمان ها جدا از هزینه درمان ارتودنسی است و به آن افزوده می شود.

اگر بخواهید از روش های مدرن تر درمان استفاده کنید احتمالا باید هزینه بیشتری بپردازید. مثلا ارتودنسی شفاف با الاینر گرانتر از براکت فلزی معمولی است. بنابراین انتخاب روش و نوع وسیله هم یکی از فاکتورهای تعیین هزینه درمان است که در جلسه مشاوره با ارتودنتیست مشخص می شود.

 

چرا باید ارتودنسی انجام دهم؟

ارتودنسی علم و هنر درمان نامرتبی دندان ها و ناهنجاری های فکی است. به بخشی از ارتودنسی که به درمان ناهنجاری های فکی در سنین رشدی می پردازد ارتوپدی فک گفته می شود.

 

The best orthodontist in Tehran

 

گاهی سوال والدین این است که اگر اتودنسی نکنیم دندان یا فک کودکمان خود به خود اصلاح می شود؟

پاسخ خیر است.

 

زمانی که متخصص ارتودنسی کودک یا نوجوان شما را نیازمند به درمان ارتودنسی ارزیابی می کند قطعا زمان مناسب آن را به شما توضیح می دهد.

بهتر است بدانید جهت اصلاح ناهنجاری های فکی شعار «هرچه زودتر بهتر» یک استراتژی کلی است. مخصوصا ناهنجاری های فک بالا اعم از کوچکی یا بزرگی فک نیازمند اصلاح زودهنگام در سن زیر ۱۰ سالگی  است.

ناهنجاری های فکی مربوط به فک پایین را می توان کمی دیرتر، یعنی بعد از ۱۰ سالگی شروع کرد.

در مورد مشکلات دندانی هم سن واحدی را نمی توان مشخص کرد. گاها فقط یک دندان ثنایای کودک مشکل دارد اما اثر این مشکل در سیستم دندانی-فکی کودک به حدی مهم است که باید در ۸ سالگی درمان را شروع کرد.

گاهی با وجود مقداری نامرتبی در دندان ها، متخصص ارتودنسی درمان را تا سن ۱۲ سالگی و رویش تمام دندان های دائمی و ریزش دندان های شیری به تعویق می اندازد.

هدف ما از اصلاح نامرتبی دندان ها و اختلالات فکی مخصوصا در سنین پایین این است که ظاهر کودک یا نوجوان بهبود یابد.

شاید کودک به پدر و مادرش نگوید از ظاهر نامناسب دندان های خود خجالت می کشد. گاهی وجود فاصله ی غیرعادی بین دندان ها یا دندان های شدیدا بیرون زده و نامرتب باعث می شود فرد موقع لبخند، دستش را جلوی دهانش بگیرد تا کسی دندان های او را نبیند.

اثر درمان ارتودنسی در ارتقای کیفیت زندگی افراد بسیار جالب توجه است.

 

The best orthodontist in Tehran

 

 

ویژگی ‌های بهترین متخصص ارتودنسی تهران:

متخصص ارتودنسی در تهران:

ارتودنسی یکی از شاخه های بسیار تخصصی در علم دندانپزشکی است. ارتودنسی اولین و قدیمی ترین  تخصص ایجاد شده در علم دندانپزشکی است.

بهترین متخصص ارتودنسی تهران پس از گذراندن دوره ی ۶ ساله ی دکترای عمومی دندانپزشکی در امتحان پذیرش متخصص بهترین نمره و رتبه را کسب نموده تا بتواند وارد دوره ی تخصصی ارتودنسی شود.

دوره ی تخصصی ارتودنسی ٣ تا ۴ سال می باشد. به همین علت متخصص ارتودنسی تجربه، دانش و مهارت بیشتری ، نسبت به دندانپزشک عمومی، برای درمان‌ های ارتودنسی و بررسی عوارض احتمالی و برطرف کردن مشکلات پیش رو و به خصوص درمان‌ های پیچیده دارد.

بهترین متخصص ارتودنسی تهران پس از پایان دوره ی تخصص، در امتحان کشوری متخصصین شرکت می کند و در صورت کسب نمره ی علمی و عملی ،در مهر و کارت ویزیت خود از عبارت “دارای بورد تخصصی” استفاده می کند.فقط متخصص ارتودنسی دارای بورد تخصصی می تواند عضو هیات علمی دانشگاه باشد.

http://dr-fooladgar.com

پاسخ دهید