متخصص های ارتوپد تهران

متخصص های ارتوپد تهران

متخصص های ارتوپد تهران :ارتوپدی شاخه ای از جراحی است که در حیطه سیستم حرکتی بدن فعالیت دارد. سیستم حرکتی شامل :  استخوانها، مفل ها ذ، عضلات و دیگر بافتهایی است که در اندام های حرکتی وجود دارند.ارتوپدی گرچه یک شاخه از علم جراحی  به حساب می اید  ولی این بدان معنا نیست که کار متخصص های  ارتوپد تهران  فقط جراحی باشد.

متخصص های ارتوپد تهران

متخصص های ارتوپد تهران هر بیماری که به نحوی بر سیستم حرکتی یا لوکوموتور بدن انسان تاثیر میگذارد را مورد توجه قرار میدهد.دست ها و پاها و کمر و گردن و لگن و دردهای این مناطق و محدودیتهای حرکتی و تغییر شکل اندام ها و لنگ ش همه  در دایره فعالیت ارتوپدی است.

 کار متخصص های ارتوپد در تهران چیست

با توجه به شیوع بسیار زیاد مشکلات و بیماری های مربوط به مفاصل و استخوان  ها … ابن سیستم پیچیده و مهم  متاسفانه  امروزه برخی افراد  فرصت طلب  تلاش می کنند تا با استفاده از  دامن زدن به ترس ها ی موجود،  درباره   این بیماری ها کابوسی برای  بیمار  و همراهان آنان میسازندو بعضا از این نا آگاهی بیماران  سودهای کلانی را برای خود میسازند.

باید آگاه باشید که درمان های ناصحیح و غیر علمی و بعضا خطرناک می توانند موجب تاخیر در برطرف ساختن مشکلات بیمار  شده،  گاهی هم حتی بر شدت آن ها هم  بیفزایند و شخص را علاوه بر مشکلات جسمی در و غمی بزرگ فرو میبرددر این خصوص مراجعه به متخصص های  ارتوپد در تهران می تواند از بروز چنین مشکلاتی بکاهد و یک متخصص ارتوپد باید تجربه کافی در زمینه درمانی داشته باشد و با تشخیص و درمان به موقع خود بتواند افراد را از بروز عوارض احتمالی بیماری ها رهایی بخشد .

متخصص های ارتوپد تهران

وظیفه اصلی متخصص های ارتوپد  تهران  چیست

متخصص ارتوپدی ماهر که به آن متخصص استخوان و مفاصل یا جراح استخوان و مفاصل یا ارتوپد هم میگویند سعی می کند تا با استفاده از روش های جراحی _ غیر جراحی به تشخیص و درمان مشکلات سیستم حرکتی بدن سعی در آم دارد که بیماری و درد را یه طور کامل درمان کند  مشکلاتی مانند :

۱- آسیب‌های ناشی  از حرکات  ورزشی : آسیب دیدگی های مفصلی و اندام ها یکی از مشکلات که در آسیب دیدگی های ورزشی خیلی شایع است . یعنی ورزشکار مفاصل یا اندامش آسیب می بینند شامل: آرنج، مچ دست، شانه، زانو، مچ پا، مفصل لگن یا انگشتان و به ورزش خود ادامه می دهند

باید اشاره کرد که .آسیب دیدگی های مفصلی و اندام ها به دنبال فعالیت های ورزشی جهت درمان دو مرحله داریم: مرحله اول، مرحله حاد هست که ورزشکار در زمین ورزشی باید به آن توجه کند . مرحله بعدی مراحل مزمنی است که نیاز به اقدامات درمانی از طرف پزشکان خواهد بود .

۲-آسیب های استخوان ها و مفاصل بدنبال ضربات مثل شکستگی، در رفتگی، کشیدگی و رگ به رگ شدن، پاره شدن تاندون ها و رباط ها و …

۳-خراب شدن مفاصل بدن مثل آرتروز و ساییدگی مفصل

۴-عفونت اندام‌ها

۵-تومورهای استخوان و بافت‌های نرم اندام

۶- متخصص های ارتوپد در تهران حتی  در بیماری‌های مادرزادی اندام‌ها هم می توانند به افراد کمک شایانی کنند

متخصص های ارتوپد تهران

جراح و متخصص ارتوپد  تهران

جراح و متخصص ارتوپد در تهران  امروزه بیماری ها و صدمات تنه و اندام ها را درمان می کند . حوزه ی فعالیت وی به استخوان ها و مفاصل محدود نمی شود، بلکه عضلات، تاندون ها، رباط ها، اعصاب، بورس های مفصلی و رگ های خونی را نیز در بر می گیرد .

جراحی تعویض مفصل توسط جراح و ارتوپد در تهران

افراد  باید بدانید که در بیماری  آرتروزهای ناتوان کننده  ، جراحی تعویض مفصل حتما باید  انجام  شود و البته  ناتوانی باید در حدی باشد که درد بیمار ما با درمان های دارویی، با فیزیوتراپی، با تزریقات مفصلی و آب درمانی ها خوب نشود و درد ادامه پیدا کند و یک درد مقاوم باشد، نیاز است تعویض مفصل انجام شود .

از طرفی براساس سن افراد ، اگر آرتروزی باشد که به شکل خیلی طبیعی پیشرفت کند بدین معنا که در همه ی افراد شروع می شود و پیشرفت می کند و اگر یک آرتروز معمولی باشد که درد بیمار هم با درمان های معمول جواب دهد . معمولا تا سن ۵۵، ۶۰ و حتی تا ۶۵ سالگی شاید نیاز به تعویض مفصل نباشد .

متخصص های ارتوپد تهران

جراحی آرتروسکوپی

آرتروسکوپی نوعی روش جراحی بوده که پزشکان از آن برای بررسی، تشخیص و درمان مشکلات مرتبط با مفاصل استفاده می‌کنند.جراح می‌تواند جراحی آرتروسکوپی را در اتاق عمل یا به صورت سرپایی انجام دهد و این بدان معنی است که شما می‌توانید در همان روز به خانه بروید. نوع بیهوشی بستگی به مفصل مورد نظر دارد. بنابراین، بیهوشی ممکن است عمومی یا موضعی باشد.

با استفاده از آرتروسکوپ می توان پارگی لیگامان ها را در شانه و زانو درمان کرد. می توان غضروف آسیب دیده در شانه یا زانو و منیسک آسیب دیده در زانوبیمار  را ترمیم یا خارج کرد.

ترمیم یا_  بازسازی رباط صلیبی قدامی در زانو و یا خروج بافتهای ملتهب در زانو، شانه، آرنج، مچ دست ها  و مچ پا با آرتروسکوپ امکان پذیر است. آرتروسکوپ می تواند به خروج استخوانها یا غضروفهای آزاد در شان، زانو، آرنج ، مچ دستها و مچ پا کمک کند.

به توسط آرتروسکوپ می توان سندرم کانال کارپ را در ناحیه مچ دست ها را درمان کرد. گرچه می توان رون هر مفصلی را با آرتروسکوپ دید ولی انجام آرتروسکوپی در شش مفصل بیشتر انجام می شود که عبارتند از:  زانو، شانه، آرنج، مفصل رانها ، مچ دست و مچ پاها

درمان آرتروز توسط متخصص های ارتوپد در تهران

متخصص های ارتوپد تهران

یکی از شایع ترین بیماری های مفاصل، آرتروز می باشد . شصت درصد از افراد بالای شصت سال و چهل درصد از افراد در سن چهل سالگی در ایران دچار  آرتروز هستند و از بیماری خود آگاه نیستند . آرتروز یا استئوآرتریت بیماری است با مشخصه ی تحلیل و از بین رفتن غضروف مفصلی و رشد خارهای استخوانی که باعث التهاب بافتهای اطراف می شود . شایع ترین مفاصل درگیر عبارتست از : زانو، انگشتان دست، پا و ستون فقرات است .

آرتروز از شایع ترین بیماری های سالخوردگی به حساب می آید  و به دلیل برخی عادات و سیک زندگی نا درست  مشکلات بیماری مفاصل در جامعه ایران  عمومیت بسیار دارد البته علل مختلفی را برای این بیماری میشود  برشمرده  مثل : ترکیب یا عوامل مکانیکی، زیست شناختی، بیوشیمیایی، التهابی و ایمنی را برای ایجاد تشدید عارضه و بیماری آرتروز متخصصان ارتوپد بر میشمارند

تشخیص و درمان  توسط متخصص های ارتوپد تهران

هترین-متخصص-ارتوپد-

بسیاری فکر می کنند متخصص ارتوپدی یا جراح ارتوپد فقط جراح استخوان بوده و مسئول رسیدگی به استخوانهای اندامها است. این اشتباه ا ست.بسیاری از دردهایی که در دست ها و پا احساس می شوند به علت مشکلاتی در بافتهای غیر استخوانی اندام ایجاد شده اند.

اینطور نیست که هر کدام از بافت هایی که مشکل داشته باشد درمان آن عمل جراحی باشد. اتفاقا درمان غالب دردهای  در دست و پاها و و حتی در کمر باعمل  نیست.تنها درمان معدودی از مشکلات استخوانها ، مفصل ، تاندونها یا اعصاب اندامها نیاز به عمل جراحی دارد. اگر درمان نیازمند جراحی باشد این کار را متخصص و جراح ارتوپد در تهران  انجام میدهد

علائمی که نشان دهنده مشکلات استخوان‌هایتان است

متخصص های ارتوپد تهران

۱-ناخن‌هایتان شکننده شده‌اند

آزاردهنده است که ناخن‌ها به راحتی بشکنند. اگر متوجه شده‌اید ناخن‌هایتان بیشتر از حد معمول شکننده شده‌اند باید علت را پیدا کنید. ناخن‌های شما می‌توانند به چند دلیل شکننده و سست شوند؛ اما دو تا از شایع‌ترین علت‌ها معمولاً کمبود کلاژن و کمبود کلسیم‌اند. کلاژن، پروتئینی است که از پوست، بافت همبند و اسکلت شما محافظت می‌کند

.افراد می‌توانند با خوردن غذاهایی مانند توت، سبزیجات برگ‌دار، سویا و مرکبات به سلامت ناخن‌هایتان کمک کنید. کلسیم، برای سلامت استخوان لازم است. علاوه بر محصولات لبنی می‌توانید از سبزیجات برگ‌دار تیره و ساردین نیز کلسیم دریافت کنید. اگر کلاژن یا کلسیم بدنتان کافی نباشد، عوارض آن را در ناخن‌هایتان خواهید دید

دکتر حکیمی

پاسخ دهید